محمود عباس به واشنگتن دعوت شد - بیوگرافی 98
x بســتن تبلـیغـات X
آدمیانی مانند گل های لاله ، زندگی کوتاه در هستی و نقشی ماندگار در اندیشه ما دارند .
خانه » معرفی سایت ها و خدمات اینرنتی » محمود عباس به واشنگتن دعوت شد
مانتو
محمود عباس به واشنگتن دعوت شد

محمود عباس به واشنگتن دعوت شد

محمود عباس به واشنگتن دعوت شد

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، رئیس جمهوری آمریکا، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگران فلسطین را برای گفت‌وگو به آمریکا دعوت کرد. محمود عباس گفته است که به زودی به آمریکا سفر خواهد کرد.

 

به گزارش خبرگزاری رویترز دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، روز جمعه (۱۰ مارس/ ۲۰ اسفند) در یک تماس تلفنی با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگران فلسطین، از او برای یک دیدار به کاخ سفید دعوت کرده است. سخنگوی عباس گفته است که این دیدار به زودی انجام خواهد شد.

 

این تماس تلفنی، اولین گفت‌وگوی این دو از هنگام روی کار آمدن ترامپ است. با ورود ترامپ به کاخ سفید، فلسطینی‌ها همواره نگران این بوده‌اند که آمریکا در سیاست خاورمیانه خود به شدت به سمت اسرائیل سمت‌گیری کند. ترامپ در مقایسه با اوباما روابط بسیار دوستانه‌تری با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل برقرار کرده است.

 

به نوشته وب سایت دویچه وله، رئیس جمهور جدید آمریکا تا کنون دوبار با بنیامین نتانیاهو گفت‌وگو تلفنی کرده و نخست وزیر اسرائیل ماه گذشته به دیدار ترامپ رفته است. درباره محتوای گفت‌وگوی محمود عباس و دونالد ترامپ خبری منتشر نشده است. انتظار می‌رود که محمود عباس روی سیاست شهرک سازی اسرائیل در کرانه غربی رود اردن و راه حل دو دولت تمرکز کند.

 

موضع ترامپ در مورد راه حل یک دولت مستقل فلسطینی در کنار اسرائیل و ادامه شهرک‌سازی اسرائیل در مناطق اشغالی فلسطین، تاکنون دو پهلو بوده است. آن چه به چشم می‌خورد رعایت احتیاط بیشتر از سوی ترامپ در برخورد با مسئله اسرائیل و فلسطینی‌ها، از جمله در رابطه با انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به بیت‌المقدس است.

حتما بخوانید »  رفع جای جوش صورت با سابسیژن

 

روز پنج‌شنبه (۹ مارس) مجلس سنای آمریکا به دیوید فریدمن، از حامیان انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس، به عنوان سفیر آمریکا در اسرائیل رای اعتماد داد و هم‌زمان نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل با ریاض منصور، نماینده تشکیلات خودگردان فسلطین در سازمان ملل گفت‌وگو کرد. 

 

ترامپ در دسامبر گذشته در زمانی که باراک اوباما هنوز رئیس جمهور آمریکا بود تلاش کرد از طرح قطعنامه‌ای علیه سیاست شهرک‌سازی اسرائیل در سازمان ملل جلوگیری کند، اما موفق نشد. با این همه او در دیدار با نتانیاهو در ماه فوریه از وی خواست که در امر شهرک‌سازی خویشتن‌دار باشد.

 

202

اشتراک گذاری مطلب

هر گونه کپی برداری از مطالب بدون ذکر منبع حرام میباشد وپیگرد قانونی به همراه دارد