قطع شاهرگ ارتباطی داعش در غرب موصل | خبر - بیوگرافی 98
x بســتن تبلـیغـات X
كسي كه هرگز تحت فشار نزيسته باشد، آزادي را لمس نمي كند.
خانه » معرفی سایت ها و خدمات اینرنتی » قطع شاهرگ ارتباطی داعش در غرب موصل | خبر
مانتو
قطع شاهرگ ارتباطی داعش در غرب موصل | خبر

قطع شاهرگ ارتباطی داعش در غرب موصل | خبر

[ad_1]

به گزارش مشرق، «ابو کاظم المیاحی»، یکی از فرماندهان نیروی «بسیج مردمی» موسوم به «الحشد الشعبی» تصریح کرد: در همان ساعات اولیه آغاز عملیات آزادسازی کرانه راست موصل خطوط دفاعی «داعش» بطور کامل فروپاشید و این پیروزی امنیتی بزرگی است که بشدت روی معنویات و روحیه دشمن تاثیر می‌گذارد.

این فرمانده میدانی الجیش الشعبی ادامه داد: نیروهای الحشد الشعبی دارای نقشی بزرگ و مهم در عملیات نظامی کرانه راست موصل است که مهمترین و بارزترین آن قطع راه‌های امدادی و کمک رسانی‌ به داعش و تامین امنیت مرزهای مشترک عراق و سوریه است.

المیاحی درباره اهمیت آزادسازی منطقه المحلبیه، در غرب موصل گفت: المحلبیه همان مسیری است که داعش دهم ژوئن 2014 میلادی از طریق آن به موصل یورش برد و مهمترین گذرگاه عناصر داعش بین عراق و سوریه شمرده می‌شود.

وی ادامه داد: آزادسازی المحلبیه راه را به روی نیروهای امنیتی و مسلح عراقی برای باز پس گیری تلعفر و تحکیم حلقه محاصره داعش در کرانه غرب موصل تا ارتفاعاتی که در شمال موصل داعش در آنها پناه گرفته، هموار می‌کند.

نخست وزیر عراق و فرمانده کل نیروهای مسلح این کشور نهم فوریه جاری آغاز عملیات آزادسازی کرانه راست موصل از سیطره داعش را اعلام کرد.

اشتراک گذاری مطلب

هر گونه کپی برداری از مطالب بدون ذکر منبع حرام میباشد وپیگرد قانونی به همراه دارد