فاصله احسان علیخانی با برنامه بی‌نقص/ برنده ماراتن ویژه برنامه شبکه سه - بیوگرافی 98
x بســتن تبلـیغـات X
بهتر است روی پای خود بمیری تا روی زانو‌هایت زندگی کنی.
خانه » معرفی سایت ها و خدمات اینرنتی » فاصله احسان علیخانی با برنامه بی‌نقص/ برنده ماراتن ویژه برنامه شبکه سه
مانتو
فاصله احسان علیخانی با  برنامه بی‌نقص/ برنده ماراتن ویژه برنامه شبکه سه

فاصله احسان علیخانی با برنامه بی‌نقص/ برنده ماراتن ویژه برنامه شبکه سه

فاصله احسان علیخانی با برنامه بی‌نقص/ برنده ماراتن ویژه برنامه شبکه سه

به گزارش سرویس فرهنگی جام نیـوز، حالا که یک هفته از پخش دستپخت‌های نوروزی سیما در حوزه ویژه برنامه‌های تحویل سال می‌گذرد شاید بتوان گفت که شبکه سه در رقابت و ماراتن میان این ویژه برنامه ها توانست گوی رقابت را از شبکه های دیگر برباید و به نظر میرسد با توجه به نظرات مردم در فضای مجازی تقریباً بیشترین بیننده از آنِ احسان علیخانی و ویژه برنامه سه روزه اش شد هرچند که این برنامه خالی از انتقاد نبود.

 

این ویژه برنامه از شب ولادت حضرت زهرا شروع شد و با تکریم مقام مادر اتفاقات آن طوری رقم خورد که میهمانان همگی با مادرانشان پا به صحنه این ویژه برنامه گذاشتند. نکته جالب هم این بود که اولین تندیس های سه ستاره با معرفی زنان برگزیده در شب روز زن به سرانجام رسید.

 

در این میان البته نقد مهمی که میتوان به او در مقام برنامه ساز داشت این است که بهتر این بود که هفت شب سه ستاره را فقط در ردای تهیه کننده تجربه می‌کرد و اجرای آن را به فرد دیگری می‌سپرد و خودش فقط سه شب ویژه برنامه را وارد عمل می‌شد و این از خستگی مفرط و شاید تکراری شدن برخی از بخش های برنامه هم جلوگیری می‌کرد که گاهاً هم در چهره و هم در ادبیاتش مشهود بود.

 

اما یکی دیگر از نکات مثبت این ویژه برنامه چینش درست میهمانان در کنار سوژه های اجتماعی بود. به طور مثال هم کناری اکبر عبدی و دخترش روبروی زوج یزدی که صاحب پنج قلو شده بودند و یا مادر شهیدی که فرزندی از بهزیستی را به سرپرستی میگیرد و آن را در راه جنگ از دست میدهد از لحظه‌های تاثیرگذاری بود که در ذهن بیننده ماندگار شد. در کنار آن پرداختن به اتفاقات فضای مجازی با محوریت رسیدگی و پیگیری مسئله‌های آنان نه فقط دعوت صرف ویژگی مثبت دیگری است که می توان از آن یاد کرد. اتفاق ویژه در این حوزه هم به نام حسین و حسن ثبت شد که گویا تیم سه ستاره با هدایت علیخانی برای این کودک بالاخره توانسته بودند با همکاری شهرداری اسلامشهر یک پارک تاسیس کنند و خوشحالی این دو کودک را اول سال نو رقم بزنند.

حتما بخوانید »  رفع جای جوش صورت با سابسیژن

 

همچنین در سالی که مزین به نام مادر است با دعوت از مردی لرستانی که بعد از فوت مادرش به طبیعت پناه برده و برای طبیعت مادری می کند خود یک روایت اجتماعی در میان ستاره باران شبکه های دیگر بود که نشان می دهد علیخانی به گفته خودش که به صندلی مردم بیشتر از قاب‌های پر از ستاره اهمیت می دهد پایبند است.

 

در نظر گرفتن مخاطب جوان و پرهیجان با طراحی استودیو موسیقی و حضور خوانندگان به نام و محبوب و شنیدن ترانه‌های مناسبتی شاید امتیازی بزرگ برای علیخانی و تیمش محسوب می‌شد از این حیث که نوع فیلمبرداری و نورپردازی در این کلیپ‌ها هم خود اتفاقی در تلویزیون محسوب می‌شود که سالهاست از نگاه برنامه‌سازها مغفول مانده است.

 

علیخانی همچنین امسال در کنار عیدانه و سفره رنگینی که برای مردم چید دوباره تندیس‌های برتر سال تلویزیون به انتخاب مخاطبان را هم در سه شب ویژه‌برنامه اش تحویل هنرمندان داد. از این میان انتخاب برنامه ثریا و سمت خدا نشان می دهد که مخاطبان این برنامه طیف‌های گسترده ای را شامل می شود و سلایق و علایق متفاوتی بیننده این جشنواره تلویزیونی بودند و در رای گیری و نظرسنجی شرکت کردند.  

 

در این میان البته این خرده را هم می‌توان به او گرفت که کماکان تا یک فسیتوال بدون ابهام و پرسش فاصله زیادی دارد و شاید برای آنکه جشنواره‌ای راضی کننده برگزار کند باید جوانب بیشتری را در نظر بگیرد.

 

اما در این ویژه برنامه با دعوت از رده های سنی مختلف با مردم سال جدیدشان را شروع کردند و البته بیشتر از همه اکرام مادر و بها دادن به کودکان توجه بیننده را جلب می کرد. نکته آخر که بازهم از ویژگی های این برنامه تلویزیونی به حساب می‌آید و در شبکه‌های دیگر دیده نشد تهیه و تولید آیتم‌های متنوع بود که هم حال و هوایی معنوی نزدیک به دقایق ابتدایی سال داشت و هم یادآوری از کوتاهی‌های مسئولان و شهروندان در حوزه‌های نظیر طبیعت ، بچه‌های کار و… بود.

حتما بخوانید »  فیلر لب (برجسته ساختن لب)

 

در این میان شاید بشود نقص‌های هم به این برنامه گرفت که در نگاه کلی خیلی به چشم نمی آید اما می‌تواند در سال های آینده رعایت شود اینکه با وجود آنکه مجری و تهیه‌کننده این برنامه اجرایی کاملاً پرانرژی و خوش ریتمی داشت اما بازهم خستگی در صورتش دیده می‌شد و شاید تندیس‌های برنامه سه ستاره را تا شب عید نهایی می کرد و روز عید فقط به مقوله بهار و سال نو و میهمانانی از این دست اختصاص می داد این برنامه بی‌نقص می شد اما با وجود برخی از همین کاستی برنامه موفقی روانه آنتن شد و میتوان نمره قبولی به این تهیه کننده و مجری داد./ فردا

 

115

 

اشتراک گذاری مطلب

هر گونه کپی برداری از مطالب بدون ذکر منبع حرام میباشد وپیگرد قانونی به همراه دارد