سیب زمینی شکم پر با گوشت (Beef Stuffed Potatoes) - بیوگرافی 98
x بســتن تبلـیغـات X
دانشگاه تمام استعدادهای افراد از جمله بی استعدادی آن ها را آشکار می کند.(آنتوان چخوف)
خانه » سرگرمی و تفریح » سیب زمینی شکم پر با گوشت (Beef Stuffed Potatoes)
مانتو
سیب زمینی شکم پر با گوشت (Beef Stuffed Potatoes)

سیب زمینی شکم پر با گوشت (Beef Stuffed Potatoes)

یک شام خوشمزه برای 4 تا 5 نفرتا کنون چند مدل سیب زمینی شکم پر را ارائه کرده ام. خود من یکی از طرفداران خوراک هایی هستم که با سیب زمینی کبابی و به صورت شکم پر درست می شوند. چون هم به صرفه هستند و هم دلچسب برای خانواده. اما نباید از حق بگذریم که ترکیب سُس گوشت با خامه ترش واقعا دلچسب و مطلوب است. برای بعضی از کدبانوهای عزیز کباب کردن یا تنوری کردن سیب زمینی دشوار به نظر می رسد، اما مطمئنم که اگر این غذا را امتحان کنند از مشتریان پر وپا قرص آن می شوند. اگر زمان کافی برای کباب کردن سیب زمینی ها ندارید، آنها را لای فویل بپیچید و بعد داخل فر بگذارید خیلی سریع تر کباب می شوند.
 لطفاً برای دیدن مواد لازم و طرز تهیه غذا بر روی ادامه مطلب کلیک کنید 


 مواد لا زم برای سیب زمینی شکم پر با گوشت 
سیب زمینی – 5 عددخامه – 100 میلی لیترآبلیموی تازه – 2 ق.سگوشت چرخکرده – 200 گرمرب – 1 ق.مگوجه فرنگی – 1 عددپیاز کوچک – 1 عددنمک – 1 ق.چفلفل سیاه – 2/1 ق.چپاپریکا – 1/2 ق.چپنیر موزارلا – 100 گرم
 طرز تهیه سیب زمینی شکم پر با گوشت
1) سیب زمینی ها را مطابق روشی که در این پست ارائه شده است، کبابی کنید.2) تابه را روی حرارت قرار دهید تا داغ شود. 2 ق.س روغن در آن بریزید و پیاز نگینی خرد شده را در آن با حرارت کم تفت دهید.3) گوشت را به پیاز اضافه کنید و با حرارت زیاد آن را تفت دهید تا رنگ آن تغییر کند و آب نیندازد. 4) نمک و فلفل سیاه و پاپریکا و رب را به گوشت بزنید و یک دقیقه تفت دهید.5) یک استکان آب جوش به گوشت اضافه کنید و در تابه را ببندید و حرارت را کم کنید تا گوشت بپزد و آب آن تبخیر شود. تقریبا یک ربع زمان لازم است.6) گوجه فرنگی را پوست کنید و نگینی خرد کنید.7) بعد از پخت گوشت و تبخیر آب آن گوجه فرنگی را اضافه کنید و 2 دقیقه تفت دهید. بهتر است بافت گوجه فرنگی حفظ شود و له نشود.8) حرارت را خاموش کنید و اجازه دهید تا سُس گوشت خنک شود.9) خامه را با 2 ق.س آبلیموی تازه مخلوط کنید و هم بزنید تا خامه ترش بدست آید.10) سیب زمینی های کبابی را که خنک شده اند، از وسط نصف کنید و داخل آنها را با یک اسکوپ کوچک یا قاشق کوچک خالی کنید.11) داخل هریک از سیب زمینی ها ابتدا مقداری خامه ترش بریزید و روی خامه مقداری سُس گوشت بریزید و روی آن پنیر موزارلای رنده شده بپاشید.12) همه سیب زمینی ها را به همین ترتیب آماده کنید و در سینی فر بچینید.13) فر را از قبل با حرارت 200 درجه سانتیگراد گرم کنید.14) سینی سیب زمینی های شکم پر را در فر بگذارید تا زمانیکه روی آنها طلایی شود.15) با خرده سیب زمینی های داخل آنها میتوانید پوره سیب زمینی درست کنید ودر کنار همین غذا یا غذاهای دیگر سرو کنید.

غذا با گوشت چرخ کرده

اشتراک گذاری مطلب

هر گونه کپی برداری از مطالب بدون ذکر منبع حرام میباشد وپیگرد قانونی به همراه دارد