رزمایش مشترک عربستان و سودان پایان یافت+عکس - بیوگرافی 98
x بســتن تبلـیغـات X
به زبانت اجازه نده که قبل از اندیشه ات به کار افتد.
خانه » سرگرمی و تفریح » رزمایش مشترک عربستان و سودان پایان یافت+عکس
مانتو
رزمایش مشترک عربستان و سودان پایان یافت+عکس

رزمایش مشترک عربستان و سودان پایان یافت+عکس

خبرگزاری ایرنا: رزمایش هوایی مشترک عربستان و سودان که نهم فروردین ماه در منطقه «مروی» واقع در شمال خارطوم پایتخت سودان آغاز شده بود، روز یکشنبه به پایان رسید.

به گزارش شبکه خبری فرانسه، «عمر البشیر» رئیس جمهوری سودان، برگزاری این رزمایش را نشانه بهبود و تقویت روابط 2 کشور دانست.

بر اساس این گزارش، هدف از برگزاری این رزمایش، تقویت نیروی هوایی 2کشور، تبادل تجربیات و تقویت همکاری دو جانبه اعلام شده است.
عمر البشیر که در مراسم اختتامیه این رزمایش سخنرانی می کرد، افزود: نیروهای مسلح سودان نقش محوری در بهبود روابط سودان با عربستان و همه کشورهای خلیج فارس ایفا کرده است.
وی اظهار داشت: امنیت سودان جدا از امنیت کشورهای منطقه نیست؛ از این رو تلاش کرده‌ایم همکاری های امنیتی و نظامی با کشورهای همجوار داشته باشیم.
یک افسر سودانی درباره این رزمایش گفت: بیش از 20 جنگنده از نوع میگ -29 و سوخوی -24 در این رزمایش شرکت کردند. همچنین هواپیماهای اف سی 15 و یوروفایتر (تایفون) عربستان نیز در این رزمایش حضور داشتند.
سودان یکی از کشورهایی است که با اعزام نیرو به یمن، در حمله نیروهای ائتلاف سعودی به یمن مشارکت دارد.
عربستان سعودی از ششم فروردین 1394 در حمایت از «عبدربه منصور هادی» رئیس ‌جمهوری مستعفی یمن و همچنین در تلاش برای تضعیف جنبش مردمی انصار الله، این کشور عربی را هدف حملات هوایی قرار داده است.

[ad_2]

Source link

اشتراک گذاری مطلب

هر گونه کپی برداری از مطالب بدون ذکر منبع حرام میباشد وپیگرد قانونی به همراه دارد