احمدی‌نژاد و پروژه حذف سینمای مستقل - بیوگرافی 98
x بســتن تبلـیغـات X
آیا او (خدا) برای بنده اش کافی نیست؟ (قران کریم)
خانه » اخبار سینما وهنر » احمدی‌نژاد و پروژه حذف سینمای مستقل
مانتو
احمدی‌نژاد و پروژه حذف سینمای مستقل

احمدی‌نژاد و پروژه حذف سینمای مستقل

[ad_1]

اصغر نعیمی در خبرآنلاین نوشت:

سال ١٣٨٨ و در ابتدای روی كار آمدن دولت دهم متوسط هزینه تمام شده یك فیلم سینمایی با حضور دو سوپراستار مطرح بین دویست تا سیصد میلیون تومان بود. چهار سال بعد و در سال ٩٢ هزینه تولید همان فیلم بین هشتصد تا یك میلیارد و سیصد میلیون تومان، یا حتی بیشتر، تمام می‌شد.

در دولت دهم هزینه تولید حداقل ٤ تا ٥ برابر افزایش پیدا كرد و از سوی دیگر دولت با راه انداختن جریان موسوم به فیلم های فاخر و پرهزینه سطح هزینه ها و دستمزدها را افزایش داد، در هیچ دوره ای مثل این چهار سال مواجه با ورود افراد گمنام و سرمایه‌های مشكوك به عرصه تهیه‌كنندگی  نبودیم. این‌ها آمدند و در كنار دولت در تقابل و رقابت با بخش خصوصی و سینمای مستقل قرار گرفتند و نتیجه از پیش مشخص بود.

طبیعی است مثلاً بازیگری كه دستمزدش برای حضور در یك پروژه وابسته ناگهان افزایشی ده برابری پیدا می كرد و در فلان پروژه دولتی سیصد میلیون یا بیشتر می‌گرفت دیگر امكان تطبیق دستمزد خود با شرایط بخش خصوصی و مستقل را از دست می‌داد و سینمای كم‌بنیه مستقل هم قدرت رقابت با دولت و سرمایه گذاران وابسته را نداشتند.

خلاصه كنم و تمام:

معتقدم تزریق بی‌معیار سرمایه های دولتی و مشكوك و گران كردن تولید یكی از سیاست های حساب شده دولت احمدی نژاد برای به انقیاد در آوردن هنرمندان، تحدید سینمای غیر وابسته و از میدان به در كردن سینماگران مستقل بوده.

[ad_2]

لینک مطلب در عصر ایران

اشتراک گذاری مطلب

هر گونه کپی برداری از مطالب بدون ذکر منبع حرام میباشد وپیگرد قانونی به همراه دارد